Scores Listing for NTSC #2(10/01/2017-TOPEKA)

Scores Listing for NTSC #2(TOPEKA)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CAUY LANE 13.916 10.00 10.00
2. RESER, BRONC DELIA 14.943 9.00 9.00
3. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 15.432 8.00 8.00
4. BOND, TAGG CHERRYVALE 16.425 7.00 7.00
5. JACOBS, KADEN SCRANTON 20.562 6.00 6.00
6. NEWELL, CADEN LANE 24.695 5.00 5.00
7. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVALE 29.631 4.00 4.00
8. PROUTY, BRODY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
9. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. MCCAULEY, MILES HOLTON 0.0 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 13.321 10.00 10.00
2. HENDERSON, LILY MERIDEN 13.578 9.00 9.00
3. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 13.989 8.00 8.00
4. HELLER, MONTANA MERIDEN 14.612 7.00 7.00
5. RESER, DALI DELIA 16.407 6.00 6.00
6. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 16.802 5.00 5.00
7. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 16.981 4.00 4.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 19.604 3.00 3.00
9. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
10. HENDERSON, LUCY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
11. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LILY MERIDEN 21.611 10.00 10.00
2. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 22.773 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 26.292 8.00 8.00
4. DAME, KIMBER AMSTERDAM 26.640 7.00 7.00
5. HENDERSON, LUCY MERIDEN 26.985 6.00 6.00
6. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 27.750 5.00 5.00
7. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 28.821 4.00 4.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 29.020 3.00 3.00
9. HUGHES, BROOK GARNETT 30.393 2.00 2.00
10. WAPP, SYDNEY FRANKFORT 30.464 1.00 1.00
11. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 32.464 0.00 0.00
12. SLY, MADISYN CHAPMAN 39.576 0.00 0.00
13. DEES, PENELOPE PAOLA 42.474 0.00 0.00
JR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HARRISON, BRODY EUREKA 0.0 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. GILBREATH, LANE EMPORIA 68.0 10.00 10.00
2. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 0.0 0.00 0.00
3. SHANNON, CURT HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
4. THOMAS, LOGAN EMPORIA 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LILY MERIDEN 16.972 10.00 10.00
2. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 16.996 9.00 9.00
3. DEES, PENELOPE PAOLA 17.331 8.00 8.00
4. ZOOK, BRYLEE GARNETT 17.446 7.00 7.00
5. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 17.945 6.00 6.00
6. DAME, KIMBER AMSTERDAM 18.627 5.00 5.00
7. WAPP, SYDNEY FRANKFORT 18.928 4.00 4.00
8. SLY, MADISYN CHAPMAN 19.004 3.00 3.00
9. HUGHES, BROOK GARNETT 19.151 2.00 2.00
10. HELLER, MONTANA MERIDEN 20.895 1.00 1.00
11. SCOTT, MADISON PAMONA 19.497 0.00 0.00
12. HENDERSON, LUCY MERIDEN 21.913 0.00 0.00
13. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 21.913 0.00 0.00
14. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 23.366 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
2. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
3. JACOBS, KADEN SCRANTON 100.000 0.00 0.00
4. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
5. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
7. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVALE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LILY MERIDEN 3.331 10.00 10.00
2. HELLER, MONTANA MERIDEN 4.752 9.00 9.00
3. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 7.368 8.00 8.00
4. HENDERSON, LUCY MERIDEN 14.932 7.00 7.00
5. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 22.284 6.00 6.00
6. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 28.111 5.00 5.00
7. SCOTT, MADISON PAMONA 11.263 0.00 0.00
8. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
10. HENDERSON, AVERY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LUCY MERIDEN 17.870 10.00 10.00
2. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVALE 19.444 9.00 9.00
3. BOND, TAGG CHERRYVALE 40.863 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
5. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
6. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
8. HENDERSON, AVERY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
9. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 100.000 0.00 0.00
10. MCCAULEY, MILES HOLTON 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVALE 7.666 10.00 10.00
2. HENDERSON, LUCY MERIDEN 18.564 9.00 9.00
3. NEWELL, CAUY LANE 47.863 8.00 8.00
4. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
5. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
6. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
7. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, BRIGG IOLA 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 18.710 10.00 10.00
2. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 21.185 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 22.562 8.00 8.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 22.841 7.00 7.00
5. SLY, KYLEY CHAPMAN 22.985 6.00 6.00
6. KAHLE, KELCEE HOYT 23.708 5.00 5.00
7. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 31.515 4.00 4.00
8. KATZER, HUDSON OSAWATOMIE 42.194 3.00 3.00
9. KRULL, REED BLUE MOUND 19.241 0.00 0.00
10. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 22.940 0.00 0.00
11. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 44.332 0.00 0.00
12. SCHOOLER, WESTON CIRCLEVILLE 71.860 0.00 0.00
13. KERSHNER, SWAYE OTTAWA 100.000 0.00 0.00
14. HENDERSON, ADDISON TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 17.200 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 17.250 9.00 9.00
3. KRULL, REED BLUE MOUND 16.268 0.00 0.00
4. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 64.0 10.00 10.00
2. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 50.0 0.00 0.00
3. HENSLEY, EASTON PAOLA 44.0 0.00 0.00
4. KRULL, REED BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
5. SMITH, HAYDEN TECUMSEH 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 8.0 10.00 10.00
2. NEWELL, STONE OSKALOOSA 7.0 9.00 9.00
3. MATZKE, HADDIE WHEATON 4.0 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. KATZER, HUDSON OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 19.212 10.00 10.00
2. HENDERSON, ADDISON TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 8.450 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY CHAPMAN 10.285 9.00 9.00
3. NEWELL, STONE OSKALOOSA 10.403 8.00 8.00
4. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 12.002 7.00 7.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 13.590 6.00 6.00
6. KATZER, HUDSON OSAWATOMIE 14.236 5.00 5.00
7. RESER, COLT EDWARD DELIA 15.852 4.00 4.00
8. PROUTY, MAE BALDWIN 19.231 3.00 3.00
9. PROUTY, EVERETT BALDWIN 20.177 2.00 2.00
10. SCHOOLER, WESTON CIRCLEVILLE 15.942 0.00 0.00
11. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 24.492 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 2.906 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 10.217 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 62.0 10.00 10.00
2. KATZER, HUDSON OSAWATOMIE 44.0 9.00 9.00
3. SCHOOLER, WESTON CIRCLEVILLE 48.0 0.00 0.00
4. PROUTY, MAE BALDWIN 0.0 0.00 0.00
5. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 0.0 0.00 0.00
6. PROUTY, EVERETT BALDWIN 0.0 0.00 0.00
7. SMITH, HUDSON TECUMSEH 0.0 0.00 0.00
8. FRENCH, RYKER SCRANTON 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 23.084 10.00 10.00
2. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 26.814 9.00 9.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 30.279 8.00 8.00
4. MATZKE, HADDIE WHEATON 34.503 7.00 7.00
5. SLY, KYLEY CHAPMAN 39.083 6.00 6.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 44.313 5.00 5.00
7. KRULL, REED BLUE MOUND 23.550 0.00 0.00
8. HEWITT, COOPER CIRCLEVILLE 38.084 0.00 0.00
9. KRULL, RAYLEN BLUE MOUND 94.423 0.00 0.00
10. SCHOOLER, WESTON CIRCLEVILLE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 9.120 10.00 10.00
2. BOND, COLTON CHERRYVALE 11.621 9.00 9.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 11.703 8.00 8.00
4. WAREHAM, CABLE WHITING 13.402 7.00 7.00
5. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 15.451 6.00 6.00
6. COLLINS, DYLAN HOYT 18.600 5.00 5.00
7. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVALE 25.904 4.00 4.00
8. DEES, PENELOPE PAOLA 28.217 3.00 3.00
9. PETERS, PETE WASHINGTON 31.336 2.00 2.00
10. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
11. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
12. HENDERSON, LUCY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
13. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
14. BOND, TAGG CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
15. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
16. COLLINS, WADE HOYT 100.000 0.00 0.00
17. KUNTZ, MASON ESKRIDGE 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 9.120 10.00 10.00
2. HARRISON, BAILEY EUREKA 11.621 9.00 9.00
3. WAREHAM, CABLE WHITING 11.703 8.00 8.00
4. ADAMS, KASSIE MERIDEN 13.402 7.00 7.00
5. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVALE 15.451 6.00 6.00
6. DEES, PENELOPE PAOLA 18.600 5.00 5.00
7. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 25.904 4.00 4.00
8. SHANNON, BRIGG IOLA 28.217 3.00 3.00
9. HENDERSON, LUCY MERIDEN 31.336 2.00 2.00
10. HENDERSON, LILY MERIDEN 100.000 0.00 0.00
11. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
13. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
14. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 100.000 0.00 0.00
15. PETERS, PETE WASHINGTON 100.000 0.00 0.00
16. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 100.000 0.00 0.00
17. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BERKENMEIER, LANE MAPLE HILL 3.421 10.00 10.00
2. WAREHAM, CABLE WHITING 4.150 9.00 9.00
3. COLLINS, DYLAN HOYT 7.057 8.00 8.00
4. PETERS, PETE WASHINGTON 10.207 7.00 7.00
5. COLLINS, WADE HOYT 100.000 0.00 0.00
6. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
7. FINE, BARRETT PAMONA 100.000 0.00 0.00
8. JONES, JAROD LEBO 100.000 0.00 0.00
9. HOWER, TRISTEN PAMONA 100.000 0.00 0.00
10. ERB, KEATON LYONS 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DEES, BRYLEN PAOLA 76.0 10.00 10.00
2. DAME, CHRISTOPHER AMSTERDAM 71.0 9.00 9.00
3. BERKENMEIER, LANE MAPLE HILL 0.0 0.00 0.00
4. COBBS, CHANCE GARNETT 0.0 0.00 0.00
5. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
6. FINE, BARRETT PAMONA 0.0 0.00 0.00
7. HARRIS, KARSON HEPLER 0.0 0.00 0.00
8. JONES, JAROD LEBO 0.0 0.00 0.00
9. SOLANO, CHRISTIAN BURLINGTON 0.0 0.00 0.00
10. BROWN, WYATT LYONS 0.0 0.00 0.00
11. ERB, KEATON LYONS 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 9.419 10.00 10.00
2. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 11.773 9.00 9.00
3. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 13.105 8.00 8.00
4. GOODWIN, MORGAN MILFORD 14.076 7.00 7.00
5. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 20.962 6.00 6.00
6. HARRISON, BAILEY EUREKA 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
8. SCHRADER, DALLY LEBO 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 22.095 10.00 10.00
2. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 22.119 9.00 9.00
3. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 22.473 8.00 8.00
4. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 24.580 7.00 7.00
5. HARRISON, BAILEY EUREKA 25.427 6.00 6.00
6. GOODWIN, MORGAN MILFORD 27.184 5.00 5.00
7. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 31.494 4.00 4.00
8. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 33.241 3.00 3.00
9. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 34.611 2.00 2.00
10. WEERS, TABITHA FONTANA 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
2. WAREHAM, CABLE WHITING 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 17.278 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 17.697 9.00 9.00
3. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 17.797 8.00 8.00
4. GOODWIN, MORGAN MILFORD 18.079 7.00 7.00
5. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 18.149 6.00 6.00
6. WEERS, TABITHA FONTANA 18.522 5.00 5.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 18.683 4.00 4.00
8. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 19.108 3.00 3.00
9. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 19.496 2.00 2.00
10. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 19.736 1.00 1.00
11. SCHRADER, DALLY LEBO 20.113 0.00 0.00
12. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 22.115 0.00 0.00
13. HARRISON, BAILEY EUREKA 22.892 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 19.473 10.00 10.00
2. COLLINS, DYLAN HOYT 21.073 9.00 9.00
3. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
4. COLLINS, WADE HOYT 100.000 0.00 0.00
5. PETERS, PETE WASHINGTON 100.000 0.00 0.00
6. WAREHAM, CABLE WHITING 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 13.718 10.00 10.00
2. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 15.652 9.00 9.00
3. WEERS, TABITHA FONTANA 19.076 8.00 8.00
4. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 25.909 7.00 7.00
5. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
2. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
3. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. COLLINS, DYLAN HOYT 16.396 10.00 10.00
2. WAREHAM, CABLE WHITING 21.591 9.00 9.00
3. KUNTZ, MASON ESKRIDGE 26.143 8.00 8.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 37.467 7.00 7.00
5. PETERS, PETE WASHINGTON 39.271 6.00 6.00
6. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
7. COLLINS, WADE HOYT 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. COLLINS, DYLAN HOYT 10.749 10.00 10.00
2. COLLINS, WADE HOYT 31.109 9.00 9.00
3. BOND, COLTON CHERRYVALE 100.000 0.00 0.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
5. KUNTZ, MASON ESKRIDGE 100.000 0.00 0.00
6. PETERS, PETE WASHINGTON 100.000 0.00 0.00
7. WAREHAM, CABLE WHITING 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HARRIS, KARSON HEPLER 67.0 10.00 10.00
2. ALLEN, AUSTIN GARNETT 0.0 0.00 0.00
3. HOWER, TRISTEN PAMONA 0.0 0.00 0.00