Scores Listing for WASHINGTON #1(09/02/2017-WASHINGTON)

Scores Listing for WASHINGTON #1(WASHINGTON)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CAUY LANE 12.894 10.00 10.00
2. RESER, BRONC DELIA 15.125 9.00 9.00
3. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVILLE 15.347 8.00 8.00
4. PROUTY, BRODY BALDWIN 19.639 7.00 7.00
5. JACOBS, KADEN SCRANTON 22.858 6.00 6.00
6. NEWELL, CADEN LANE 26.735 5.00 5.00
7. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
8. MOSS, TY ADAMS 100.000 0.00 0.00
9. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HELLER, MONTANA MERIDEN 11.919 10.00 10.00
2. HENDERSON, LILY TOPEKA 13.770 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 14.167 8.00 8.00
4. HENDERSON, LUCY TOPEKA 14.578 7.00 7.00
5. DEES, PENELOPE PAOLA 15.023 6.00 6.00
6. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 17.398 5.00 5.00
7. ZOOK, BRYLEE GARNETT 17.841 4.00 4.00
8. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 23.898 3.00 3.00
9. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 37.665 2.00 2.00
10. HUGHES, BROOK GARNETT 100.000 0.00 0.00
11. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
12. DAME, KIMBER AMSTERDAM 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LUCY TOPEKA 22.705 10.00 10.00
2. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 24.502 9.00 9.00
3. HENDERSON, LILY TOPEKA 24.601 8.00 8.00
4. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 24.845 7.00 7.00
5. HUGHES, BROOK GARNETT 26.086 6.00 6.00
6. WAPP, SYDNEY FRANKFORT 26.169 5.00 5.00
7. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 27.767 4.00 4.00
8. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 28.502 3.00 3.00
9. DAME, KIMBER AMSTERDAM 28.562 2.00 2.00
10. DEES, PENELOPE PAOLA 29.486 1.00 1.00
11. SCHELL, JENTRY WYMORE 25.530 0.00 0.00
12. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 29.547 0.00 0.00
13. ZOOK, BRYLEE GARNETT 33.997 0.00 0.00
JR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HARRISON, BRODY EUREKA 63.0 10.00 10.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. GILBREATH, LANE EMPORIA 69.0 10.00 10.00
2. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 0.0 0.00 0.00
3. SHANNON, CURT HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
4. HENSLEY, JACE PAOLA 0.0 0.00 0.00
5. THOMAS, LOGAN EMPORIA 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LILY TOPEKA 17.636 10.00 10.00
2. GUSTAFSON, TAYLOR JUNCTION CITY 18.006 9.00 9.00
3. HENDERSON, LUCY TOPEKA 18.039 8.00 8.00
4. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 18.220 6.50 6.50
5. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 18.220 6.50 6.50
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 18.587 5.00 5.00
7. DEES, PENELOPE PAOLA 18.858 4.00 4.00
8. DAME, KIMBER AMSTERDAM 19.467 3.00 3.00
9. HUGHES, BROOK GARNETT 19.666 2.00 2.00
10. HELLER, MONTANA MERIDEN 20.815 1.00 1.00
11. SCHELL, JENTRY WYMORE 18.574 0.00 0.00
12. SLY, MADISYN CHAPMAN 24.700 0.00 0.00
13. WAPP, SYDNEY FRANKFORT 24.833 0.00 0.00
14. WALDY, CHRISTINA MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JACOBS, KADEN SCRANTON 18.184 10.00 10.00
2. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
3. MOSS, TY ADAMS 100.000 0.00 0.00
4. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
5. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
6. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
7. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVILLE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, PENELOPE PAOLA 3.893 10.00 10.00
2. MATILE, MAKAYLA ELMDALE 8.646 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 22.977 8.00 8.00
4. HENDERSON, LILY TOPEKA 23.803 7.00 7.00
5. SCHELL, JENTRY WYMORE 7.569 0.00 0.00
6. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
7. HENDERSON, LUCY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
8. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
9. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CAUY LANE 14.086 10.00 10.00
2. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 16.611 9.00 9.00
3. HENDERSON, LILY TOPEKA 25.474 8.00 8.00
4. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
5. HENDERSON, LUCY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
6. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVILLE 100.000 0.00 0.00
7. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 13.401 10.00 10.00
2. HENDERSON, LILY TOPEKA 16.552 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 19.789 8.00 8.00
4. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 34.176 7.00 7.00
5. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVILLE 36.789 6.00 6.00
6. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, BRIGG IOLA 60.0 10.00 10.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 19.260 10.00 10.00
2. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 22.494 9.00 9.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 23.647 8.00 8.00
4. KAHLE, KELCEE HOYT 27.234 7.00 7.00
5. SLY, KYLEY CHAPMAN 31.897 6.00 6.00
6. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 32.071 5.00 5.00
7. KATZER, HUDSON OSAWATOMIE 42.171 4.00 4.00
8. MOSS, JACE ADAMS 25.005 0.00 0.00
9. SCHELL, JAZLYN WYMORE 27.374 0.00 0.00
10. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 35.122 0.00 0.00
11. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
12. BREINER, KENNAN WAMEGO 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 17.940 10.00 10.00
2. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 22.321 9.00 9.00
3. MOSS, JACE ADAMS 51.769 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHANNON, CREED HUMBOLDT 49.0 10.00 10.00
2. HENSLEY, EASTON PAOLA 54.0 0.00 0.00
3. SMITH, HAYDEN TECUMSEH 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 7.0 10.00 10.00
2. KATZER, HUDSON OSAWATOMIE 6.0 9.00 9.00
3. NEWELL, STONE OSKALOOSA 5.0 8.00 8.00
4. ZOOK, BRITNI GARNETT 4.0 7.00 7.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 3.0 6.00 6.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 19.581 10.00 10.00
2. SCHELL, JAZLYN WYMORE 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, STONE OSKALOOSA 10.552 10.00 10.00
2. SLY, KYLEY CHAPMAN 11.357 9.00 9.00
3. KATZER, HUDSON OSAWATOMIE 12.726 8.00 8.00
4. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 13.732 7.00 7.00
5. MATZKE, HADDIE WHEATON 15.088 6.00 6.00
6. RESER, COLT EDWARD DELIA 18.487 5.00 5.00
7. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 20.440 4.00 4.00
8. PROUTY, MAE BALDWIN 21.575 3.00 3.00
9. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 14.461 0.00 0.00
10. BREINER, KENNAN WAMEGO 100.000 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 12.656 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 12.722 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. SCHELL, JAZLYN WYMORE 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SMITH, HUDSON TECUMSEH 68.0 10.00 10.00
2. NEWELL, HAYES OSKALOOSA 58.0 9.00 9.00
3. PROUTY, MAE BALDWIN 41.0 8.00 8.00
4. FRENCH, RYKER SCRANTON 51.0 0.00 0.00
5. KATZER, HUDSON OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
6. PROUTY, EVERETT BALDWIN 0.0 0.00 0.00
7. PORTLOCK, KENNEDY BALDWIN 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ZOOK, BREKYN GARNETT 24.197 10.00 10.00
2. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 26.439 9.00 9.00
3. SHANNON, CREED HUMBOLDT 29.606 8.00 8.00
4. HUGHES, LYNDSAY GARNETT 39.992 7.00 7.00
5. MOSS, JACE ADAMS 41.127 0.00 0.00
6. ERICHSEN, ASHLEE BEATRICE 46.949 0.00 0.00
7. MATZKE, HADDIE WHEATON 100.000 0.00 0.00
8. SCHELL, JAZLYN WYMORE 100.000 0.00 0.00
9. BREINER, KENNAN WAMEGO 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 10.688 10.00 10.00
2. WAREHAM, CABLE WHITING 11.735 9.00 9.00
3. NEWELL, CAUY LANE 18.250 8.00 8.00
4. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 18.488 7.00 7.00
5. COLLINS, DYLAN HOYT 27.182 6.00 6.00
6. HENDERSON, LUCY TOPEKA 30.533 5.00 5.00
7. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVILLE 34.733 4.00 4.00
8. DEES, PENELOPE PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
10. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
11. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
12. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
13. COLLINS, WADE HOYT 100.000 0.00 0.00
14. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
15. PETERS, PETE WASHINGTON 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, BRYLEN PAOLA 10.688 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 11.735 9.00 9.00
3. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 18.250 8.00 8.00
4. GRANTHAM, TRISTEN CEDARVILLE 18.488 7.00 7.00
5. DEES, PENELOPE PAOLA 27.182 6.00 6.00
6. PETERS, PETE WASHINGTON 30.533 5.00 5.00
7. POTTER, CARLEE MAPLE CITY 34.733 4.00 4.00
8. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
9. HENDERSON, LUCY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
10. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
11. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
12. SHANNON, BRIGG IOLA 100.000 0.00 0.00
13. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
14. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
15. WAREHAM, CABLE WHITING 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. COLLINS, DYLAN HOYT 2.816 10.00 10.00
2. BERKENMEIER, LANE MAPLE HILL 3.469 9.00 9.00
3. COLLINS, WADE HOYT 4.364 8.00 8.00
4. PETERS, PETE WASHINGTON 6.671 7.00 7.00
5. FILINGER, MAX MUNDEN 12.997 6.00 6.00
6. WAREHAM, CABLE WHITING 13.110 5.00 5.00
7. SCHELL, JW WYMORE 33.872 0.00 0.00
8. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
9. JONES, JAROD LEBO 100.000 0.00 0.00
10. HOWER, TRISTEN PAMONA 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DAME, CHRISTOPHER AMSTERDAM 75.0 10.00 10.00
2. BERKENMEIER, LANE MAPLE HILL 0.0 0.00 0.00
3. DEES, BRYLEN PAOLA 0.0 0.00 0.00
4. HARRIS, KARSON HEPLER 0.0 0.00 0.00
5. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
6. ROBINSON, LANE FORT SCOTT 0.0 0.00 0.00
7. BROWN, WYATT LYONS 0.0 0.00 0.00
8. ERB, KEATON LYONS 0.0 0.00 0.00
9. SOLANO, CHRISTIAN BURLINGTON 0.0 0.00 0.00
10. JONES, JAROD LEBO 0.0 0.00 0.00
11. SMITH, DARAY GARDNER 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 9.954 10.00 10.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 12.373 9.00 9.00
3. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 13.203 8.00 8.00
4. HARRISON, BAILEY EUREKA 13.329 7.00 7.00
5. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 17.214 6.00 6.00
6. GOODWIN, MORGAN MILFORD 17.347 5.00 5.00
7. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 17.626 4.00 4.00
8. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 26.431 3.00 3.00
9. CAMP, LAUREN ARKANSAS CITY 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 21.695 10.00 10.00
2. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 21.977 9.00 9.00
3. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 23.817 8.00 8.00
4. GOODWIN, MORGAN MILFORD 26.556 7.00 7.00
5. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 27.493 6.00 6.00
6. HARRISON, BAILEY EUREKA 28.625 5.00 5.00
7. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 31.974 4.00 4.00
8. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 37.031 3.00 3.00
9. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 38.586 2.00 2.00
10. ZABOKRTSKY, TORI MORROWVILLE 30.397 0.00 0.00
11. ZENGER, SHAILYN WASHINGTON 31.250 0.00 0.00
12. CAMP, LAUREN ARKANSAS CITY 100.000 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. WAREHAM, CABLE WHITING 0.0 0.00 0.00
2. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. WALDY, JESSTINE MAPLE HILL 17.923 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 18.557 9.00 9.00
3. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 18.597 8.00 8.00
4. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 19.072 7.00 7.00
5. WEERS, TABITHA FONTANA 19.605 6.00 6.00
6. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 21.093 5.00 5.00
7. GOODWIN, MORGAN MILFORD 22.998 4.00 4.00
8. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 24.308 3.00 3.00
9. HARRISON, BAILEY EUREKA 24.416 2.00 2.00
10. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 25.049 1.00 1.00
11. ZABOKRTSKY, TORI MORROWVILLE 18.597 0.00 0.00
12. ZENGER, SHAILYN WASHINGTON 20.301 0.00 0.00
13. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 26.227 0.00 0.00
14. GOOD, MAYCI WELLSVILLE 27.893 0.00 0.00
15. CAMP, LAUREN ARKANSAS CITY 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 24.367 10.00 10.00
2. COLLINS, DYLAN HOYT 100.000 0.00 0.00
3. COLLINS, WADE HOYT 100.000 0.00 0.00
4. PETERS, PETE WASHINGTON 100.000 0.00 0.00
5. WAREHAM, CABLE WHITING 100.000 0.00 0.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HANNAGAN, JENNA MANHATTAN 15.970 10.00 10.00
2. YOUNG, BONNIE OVERBROOK 17.005 9.00 9.00
3. STEPPE, SAGE WAKEFIELD 100.000 0.00 0.00
4. JACOBS, MCKENZIE SCRANTON 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, ASHLEY BALDWIN CITY 4.644 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
3. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
4. WALDY, BETHANY MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
Sr Team Rope Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PETERS, PETE WASHINGTON 8.206 10.00 10.00
2. COLLINS, WADE HOYT 13.171 9.00 9.00
3. COLLINS, DYLAN HOYT 13.844 8.00 8.00
4. KUNTZ, MASON ESKRIDGE 18.956 7.00 7.00
5. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 28.684 6.00 6.00
6. WAREHAM, CABLE WHITING 32.056 5.00 5.00
7. SCHELL, JW WYMORE 9.911 0.00 0.00
Sr Team Rope Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. COLLINS, WADE HOYT 8.230 10.00 10.00
2. PETERS, PETE WASHINGTON 12.878 9.00 9.00
3. WAREHAM, CABLE WHITING 16.525 8.00 8.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 37.222 7.00 7.00
5. COLLINS, DYLAN HOYT 100.000 0.00 0.00
6. KUNTZ, MASON ESKRIDGE 100.000 0.00 0.00
7. SCHELL, JW WYMORE 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. FILINGER, MAX MUNDEN 0.0 0.00 0.00
2. HARRIS, KARSON HEPLER 0.0 0.00 0.00
3. HOWER, TRISTEN PAMONA 0.0 0.00 0.00