Scores Listing for Burlington June #1(06/21/2014-Burlington)

Scores Listing for Burlington June #1(Burlington)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, BRANDON BALDWIN 16.683 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 17.358 9.00 9.00
3. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 18.001 8.00 8.00
4. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 19.990 7.00 7.00
5. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 25.057 6.00 6.00
6. RESER, BRONC DELIA 25.903 5.00 5.00
7. PATTERSON, WESTON 16.809 0.00 0.00
8. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HINEMAN, JUSTIN FREEMAN 0.0 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 10.547 10.00 10.00
2. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 12.671 9.00 9.00
3. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 14.329 8.00 8.00
4. PROUTY, KAMRYN PAMONA 14.770 7.00 7.00
5. ADAMS, KASSIE MERIDEN 15.496 6.00 6.00
6. DEES, SHAYLA PAOLA 22.671 5.00 5.00
7. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PROUTY, KAMRYN PAMONA 22.042 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 22.823 9.00 9.00
3. DEES, SHAYLA PAOLA 23.258 8.00 8.00
4. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 23.427 7.00 7.00
5. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 24.365 6.00 6.00
6. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 72.0 10.00 10.00
2. DEES, BRYLEN PAOLA 71.0 9.00 9.00
3. DAME, CHRIS AMSTERDAM 63.0 8.00 8.00
4. NEWELL, BRANDON BALDWIN 0.0 0.00 0.00
5. HINEMAN, SHELDON FREEMAN 0.0 0.00 0.00
6. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PROUTY, KAMRYN PAMONA 16.817 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 16.874 9.00 9.00
3. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 17.749 8.00 8.00
4. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 17.817 7.00 7.00
5. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 19.574 6.00 6.00
6. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 23.623 5.00 5.00
7. DEES, SHAYLA PAOLA 23.643 4.00 4.00
8. BUTELL, BROOKLYN BALDWIN CITY 32.538 3.00 3.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 15.472 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
3. NEWELL, BRANDON BALDWIN 100.000 0.00 0.00
4. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
5. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
6. PATTERSON, WESTON 100.000 0.00 0.00
7. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, SHAYLA PAOLA 10.440 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
3. PROUTY, KAMRYN PAMONA 100.000 0.00 0.00
4. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. ECK, COLT REDFIELD 64.0 10.00 10.00
2. PATTERSON, WESTON 70.0 0.00 0.00
3. ECK, BRYCE REDFIELD 0.0 0.00 0.00
4. DAME, CHRIS AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
5. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 0.0 0.00 0.00
6. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 17.493 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 18.447 9.00 9.00
3. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 18.640 8.00 8.00
4. WALTERS, HAYDAN PAMONA 20.056 7.00 7.00
5. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 21.596 6.00 6.00
6. RESER, DALI DELIA 21.661 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 23.983 4.00 4.00
8. ZOOK, BREKYN GARNETT 24.752 3.00 3.00
9. SCOTT, MADISON PAMONA 25.753 2.00 2.00
10. HENDERSON, LILY TOPEKA 26.390 1.00 1.00
11. ZOOK, BRYLEE GARNETT 29.556 0.00 0.00
12. HENDERSON, AVERY TOPEKA 30.449 0.00 0.00
13. HENDERSON, LUCY TOPEKA 30.566 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 24.352 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 27.049 9.00 9.00
3. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DAVIS, CASH EUREKA 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 7.0 10.00 10.00
2. ECK, TRENT REDFIELD 6.0 8.50 8.50
3. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 6.0 8.50 8.50
4. GAEDTKE, TY OSAWATOMIE 4.0 7.00 7.00
5. HENDERSON, LUCY TOPEKA 3.0 6.00 6.00
6. MCGHEE, GENTRY GARNETT 2.0 5.00 5.00
7. WALTERS, HAYDAN PAMONA 1.0 3.50 3.50
8. DAME, KIMBER AMSTERDAM 1.0 3.50 3.50
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 19.668 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 21.454 9.00 9.00
3. HENDERSON, AVERY TOPEKA 38.667 8.00 8.00
4. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 7.618 10.00 10.00
2. MCGHEE, GENTRY GARNETT 9.238 9.00 9.00
3. WALTERS, HAYDAN PAMONA 11.120 8.00 8.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 11.864 7.00 7.00
5. HENDERSON, LUCY TOPEKA 12.071 6.00 6.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LILY TOPEKA 5.217 10.00 10.00
2. HENDERSON, AVERY TOPEKA 10.463 9.00 9.00
3. DUNCAN, BRECK PAOLA 50.320 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
5. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
7. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00
8. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. MCGHEE, GENTRY GARNETT 73.0 10.00 10.00
2. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 64.0 9.00 9.00
3. DIECKMAN, COLTON COLE CAMP 58.0 8.00 8.00
4. WALTERS, HAYDAN PAMONA 50.0 7.00 7.00
5. SCOTT, MADISON PAMONA 0.0 0.00 0.00
6. BEECHAM, CALIBER MERIDEN 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 23.491 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 24.404 9.00 9.00
3. DUNCAN, BRECK PAOLA 25.383 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 28.288 7.00 7.00
5. WALTERS, HAYDAN PAMONA 28.683 6.00 6.00
6. SCOTT, MADISON PAMONA 31.713 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 37.661 4.00 4.00
8. ZOOK, BRYLEE GARNETT 39.877 3.00 3.00
9. HENDERSON, LILY TOPEKA 40.614 2.00 2.00
10. ZOOK, BREKYN GARNETT 43.265 1.00 1.00
11. HENDERSON, AVERY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
12. HENDERSON, LUCY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 6.902 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 11.586 9.00 9.00
3. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
4. MCGHEE, CALLIE GARNETT 100.000 0.00 0.00
5. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PROUTY, KYLEE PAMONA 6.902 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 11.586 9.00 9.00
3. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
4. NEWELL, BRANDON BALDWIN 100.000 0.00 0.00
5. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOECKEL, JAKE PAOLA 2.753 10.00 10.00
2. RUDDY, DEREK OLATHE 3.561 9.00 9.00
3. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 3.691 8.00 8.00
4. BUSH, MCKAHAN CLEVELAND 6.315 7.00 7.00
5. DAME, DONNY AMSTERDAM 9.903 6.00 6.00
6. WEISHAAR, TYLER NORTONVILLE 16.332 5.00 5.00
7. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHIVELY, SHELTON BALDWIN CITY 72.0 10.00 10.00
2. HINES, COLBY BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
3. RUSH, CHRIS OSAGE CITY 0.0 0.00 0.00
4. LEWIS, JUSTIN OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
5. RUDDY, DEREK OLATHE 0.0 0.00 0.00
6. SLY, TATE HARVEYVILLE 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 10.513 10.00 10.00
2. ADAMS, TAYLOR LOUISBURG 10.820 9.00 9.00
3. ADAMS, SHANIE MERIDEN 13.365 8.00 8.00
4. PROUTY, KYLEE PAMONA 15.777 7.00 7.00
5. BOTTARO, GRACE STILWELL 17.525 6.00 6.00
6. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 21.016 5.00 5.00
7. DEES, MARCELLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 22.535 10.00 10.00
2. HOBBS, BLAZE PAOLA 23.785 9.00 9.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 23.929 8.00 8.00
4. BOTTARO, GRACE STILWELL 24.025 7.00 7.00
5. ADAMS, SHANIE MERIDEN 24.212 6.00 6.00
6. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 24.969 5.00 5.00
7. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 28.024 4.00 4.00
8. DEES, MARCELLA PAOLA 29.486 3.00 3.00
9. JOHNSTON, NICOLE LANE 30.265 2.00 2.00
10. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 33.283 1.00 1.00
11. YEATER, JESSICA PAOLA 22.720 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 16.897 10.00 10.00
2. PROUTY, KYLEE PAMONA 17.219 9.00 9.00
3. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 18.093 8.00 8.00
4. JOHNSTON, NICOLE LANE 18.204 7.00 7.00
5. ADAMS, TAYLOR LOUISBURG 18.914 6.00 6.00
6. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 19.147 5.00 5.00
7. DEES, MARCELLA PAOLA 19.693 4.00 4.00
8. HOBBS, BLAZE PAOLA 22.262 3.00 3.00
9. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 22.289 2.00 2.00
10. ADAMS, SHANIE MERIDEN 22.675 1.00 1.00
11. YEATER, JESSICA PAOLA 16.944 0.00 0.00
12. BOTTARO, GRACE STILWELL 23.038 0.00 0.00
13. HINES, CARLY BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 11.138 10.00 10.00
2. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 11.255 9.00 9.00
3. JOECKEL, JAKE PAOLA 24.388 8.00 8.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 29.590 10.00 10.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
3. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
4. YEATER, JESSICA PAOLA 100.000 0.00 0.00
5. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
6. MCGHEE, CALLIE GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. BOTTARO, GRACE STILWELL 100.000 0.00 0.00
8. HOBBS, BLAZE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Team Roping Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 23.316 10.00 10.00
2. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
3. MCGHEE, CALLIE GARNETT 100.000 0.00 0.00
4. FLORY, CALEB BALDWIN 100.000 0.00 0.00
5. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
6. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00
Team Roping Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
3. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
5. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00