Scores Listing for North Topeka June #1(06/14/2014-Topeka)

Scores Listing for North Topeka June #1(Topeka)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, BRANDON BALDWIN 18.818 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 19.367 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 22.613 8.00 8.00
4. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 25.314 7.00 7.00
5. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 25.491 6.00 6.00
6. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 11.437 10.00 10.00
2. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 13.617 9.00 9.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 17.820 8.00 8.00
4. PROUTY, KAMRYN PAMONA 18.720 7.00 7.00
5. DEES, SHAYLA PAOLA 20.207 6.00 6.00
6. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 21.956 5.00 5.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DEES, SHAYLA PAOLA 22.314 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 23.383 9.00 9.00
3. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 24.404 8.00 8.00
4. PROUTY, KAMRYN PAMONA 26.870 7.00 7.00
5. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 33.000 6.00 6.00
6. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 39.304 5.00 5.00
7. SIEKER, SOPHIA 26.929 0.00 0.00
8. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 34.508 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DEES, BRYLEN PAOLA 68.0 10.00 10.00
2. NEWELL, BRANDON BALDWIN 65.0 9.00 9.00
3. WEISHAAR, COLBY NORTONVILLE 0.0 0.00 0.00
4. BURTON, MCALLISTER CLEVELAND 0.0 0.00 0.00
5. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 19.011 10.00 10.00
2. PROUTY, KAMRYN PAMONA 19.422 9.00 9.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 19.917 8.00 8.00
4. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 20.735 7.00 7.00
5. DEES, SHAYLA PAOLA 20.795 6.00 6.00
6. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 26.192 5.00 5.00
7. BUTELL, BROOKLYN BALDWIN CITY 34.821 4.00 4.00
8. SIEKER, SOPHIA 22.224 0.00 0.00
9. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 23.557 0.00 0.00
10. BROWN, FAITH LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, BRANDON BALDWIN 21.196 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
3. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
4. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
5. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
6. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
2. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
3. PROUTY, KAMRYN PAMONA 100.000 0.00 0.00
4. DEES, SHAYLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 19.555 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 20.458 9.00 9.00
3. WALTERS, HAYDAN PAMONA 21.006 8.00 8.00
4. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 21.067 7.00 7.00
5. BOOTS, KARLEE WELDA 21.427 6.00 6.00
6. RESER, DALI DELIA 23.073 5.00 5.00
7. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 25.364 4.00 4.00
8. HELLER, MONTANA MERIDEN 27.116 3.00 3.00
9. HENDERSON, LILY TOPEKA 30.126 2.00 2.00
10. HENDERSON, LUCY TOPEKA 32.353 1.00 1.00
11. PORTER, KARLEE NORTONVILLE 32.387 0.00 0.00
12. HENDERSON, AVERY TOPEKA 41.661 0.00 0.00
13. SOSA, EMMA DREXEL 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 23.183 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 25.670 9.00 9.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 6.0 10.00 10.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 5.0 8.50 8.50
3. GAEDTKE, TY OSAWATOMIE 5.0 8.50 8.50
4. WALTERS, HAYDAN PAMONA 4.0 7.00 7.00
5. HENDERSON, LUCY TOPEKA 3.0 6.00 6.00
6. MCGHEE, GENTRY GARNETT 1.0 5.00 5.00
7. BOOTS, KARLEE WELDA 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 17.646 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 20.274 9.00 9.00
3. SOSA, EMMA DREXEL 27.309 8.00 8.00
4. HENDERSON, LILY TOPEKA 31.893 7.00 7.00
5. HENDERSON, AVERY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOOTS, KARLEE WELDA 9.403 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 9.575 9.00 9.00
3. MCGHEE, GENTRY GARNETT 10.802 8.00 8.00
4. HENDERSON, LUCY TOPEKA 14.518 7.00 7.00
5. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 15.576 6.00 6.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HENDERSON, LILY TOPEKA 6.546 10.00 10.00
2. HENDERSON, AVERY TOPEKA 12.302 9.00 9.00
3. DUNCAN, BRECK PAOLA 100.000 0.00 0.00
4. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
5. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
6. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
8. SOSA, EMMA DREXEL 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. MCGHEE, GENTRY GARNETT 59.0 10.00 10.00
2. DIECKMAN, COLTON COLE CAMP 55.0 9.00 9.00
3. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 44.0 8.00 8.00
4. WALTERS, HAYDAN PAMONA 33.0 7.00 7.00
5. BEECHAM, CALIBER MERIDEN 0.0 0.00 0.00
6. BOOTS, KARLEE WELDA 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 23.994 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 24.379 9.00 9.00
3. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 24.608 8.00 8.00
4. BOOTS, KARLEE WELDA 24.785 7.00 7.00
5. WALTERS, HAYDAN PAMONA 25.467 6.00 6.00
6. SOSA, EMMA DREXEL 30.036 5.00 5.00
7. RESER, DALI DELIA 31.825 4.00 4.00
8. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 31.976 3.00 3.00
9. HELLER, MONTANA MERIDEN 38.794 2.00 2.00
10. HENDERSON, LUCY TOPEKA 40.720 1.00 1.00
11. HENDERSON, LILY TOPEKA 40.895 0.00 0.00
12. PORTER, KARLEE NORTONVILLE 44.659 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 12.336 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 19.746 9.00 9.00
3. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
4. FORD, HUNTER MCLOUTH 100.000 0.00 0.00
5. STARCHER, PATTERSON TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
6. MCGHEE, CALLIE GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 12.336 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 19.746 9.00 9.00
3. DEES, SHAYLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
4. NEWELL, BRANDON BALDWIN 100.000 0.00 0.00
5. PROUTY, KYLEE PAMONA 100.000 0.00 0.00
6. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOECKEL, JAKE PAOLA 2.471 10.00 10.00
2. BUSH, MCKAHAN CLEVELAND 21.014 9.00 9.00
3. FORD, HUNTER MCLOUTH 15.538 0.00 0.00
4. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HINES, COLBY BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
2. MILAM, BRANDON OSAGE 0.0 0.00 0.00
3. RUSH, CHRIS OSAGE CITY 0.0 0.00 0.00
4. SHIVELY, SHELTON BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
5. SHULTZ, ETHAN TOPEKA 0.0 0.00 0.00
6. LEWIS, JUSTIN OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, TAYLOR LOUISBURG 12.357 10.00 10.00
2. MCGHEE, CALLIE GARNETT 12.917 9.00 9.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 14.435 8.00 8.00
4. DEES, MARCELLA PAOLA 19.878 7.00 7.00
5. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 21.577 6.00 6.00
6. BOTTARO, GRACE STILWELL 24.250 5.00 5.00
7. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 22.821 10.00 10.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 23.650 9.00 9.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 23.702 8.00 8.00
4. JOHNSTON, NICOLE LANE 25.815 7.00 7.00
5. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 26.334 6.00 6.00
6. HOBBS, BLAZE PAOLA 28.667 5.00 5.00
7. DEES, MARCELLA PAOLA 33.681 4.00 4.00
8. SOSA, ALYSSA DREXEL 35.493 3.00 3.00
9. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
10. BOTTARO, GRACE STILWELL 100.000 0.00 0.00
11. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOBBS, BLAZE PAOLA 19.018 10.00 10.00
2. PROUTY, KYLEE PAMONA 19.097 9.00 9.00
3. DEES, MARCELLA PAOLA 19.105 8.00 8.00
4. ADAMS, SHANIE MERIDEN 19.216 7.00 7.00
5. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 19.507 6.00 6.00
6. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 19.886 5.00 5.00
7. SOSA, ALYSSA DREXEL 19.917 4.00 4.00
8. JOHNSTON, NICOLE LANE 20.419 3.00 3.00
9. BOTTARO, GRACE STILWELL 24.305 2.00 2.00
10. MCGHEE, CALLIE GARNETT 24.383 1.00 1.00
11. ADAMS, TAYLOR LOUISBURG 25.456 0.00 0.00
12. HINES, CARLY BALDWIN CITY 32.690 0.00 0.00
13. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 14.883 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 17.578 9.00 9.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 19.076 10.00 10.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 5.217 10.00 10.00
2. HOBBS, BLAZE PAOLA 7.764 9.00 9.00
3. BOTTARO, GRACE STILWELL 9.431 8.00 8.00
4. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 100.000 0.00 0.00
6. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
7. MCGHEE, CALLIE GARNETT 100.000 0.00 0.00
Team Roping Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 11.504 10.00 10.00
2. MCGHEE, CALLIE GARNETT 34.048 9.00 9.00
3. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 34.385 8.00 8.00
4. FORD, HUNTER MCLOUTH 7.585 0.00 0.00
5. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 100.000 0.00 0.00
6. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Team Roping Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 11.169 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 22.704 9.00 9.00
3. STARCHER, PATTERSON TONGANOXIE 32.503 8.00 8.00
4. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
5. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
6. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 100.000 0.00 0.00