Scores Listing for Lyndon #2(05/11/2014-Lyndon)

Scores Listing for Lyndon #2(Lyndon)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 16.559 10.00 10.00
2. NEWELL, BRANDON BALDWIN 17.316 9.00 9.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 18.549 8.00 8.00
4. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 23.132 7.00 7.00
5. RESER, BRONC DELIA 23.588 6.00 6.00
6. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 9.972 10.00 10.00
2. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 13.050 9.00 9.00
3. PROUTY, KAMRYN PAMONA 13.731 8.00 8.00
4. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 14.443 7.00 7.00
5. TRAUL, JACI FORT SCOTT 18.496 6.00 6.00
6. DEES, SHAYLA PAOLA 21.195 5.00 5.00
7. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
8. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 21.877 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 22.199 9.00 9.00
3. DEES, SHAYLA PAOLA 23.155 8.00 8.00
4. PROUTY, KAMRYN PAMONA 25.974 7.00 7.00
5. TRAUL, JACI FORT SCOTT 28.598 6.00 6.00
6. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 31.068 5.00 5.00
7. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 33.831 4.00 4.00
8. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 34.318 3.00 3.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DEES, BRYLEN PAOLA 74.0 10.00 10.00
2. DAME, CHRIS AMSTERDAM 71.0 9.00 9.00
3. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
4. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
5. NEWELL, BRANDON BALDWIN 0.0 0.00 0.00
6. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 15.986 10.00 10.00
2. TRAUL, JACI FORT SCOTT 15.990 9.00 9.00
3. PROUTY, KAMRYN PAMONA 16.349 8.00 8.00
4. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 17.712 7.00 7.00
5. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 18.329 6.00 6.00
6. DEES, SHAYLA PAOLA 19.690 5.00 5.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 26.228 4.00 4.00
8. ADAMS, KASSIE MERIDEN 26.409 3.00 3.00
9. BUTELL, BROOKLYN BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POPE, TY GARNETT 8.998 10.00 10.00
2. NEWELL, BRANDON BALDWIN 11.560 9.00 9.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
4. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
5. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
6. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
7. PATTERSON, WESTON 100.000 0.00 0.00
8. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
9. DUNCAN, CODY ARCHIE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
2. TRAUL, JACI FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
3. DEES, SHAYLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
4. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. POPE, TY GARNETT 66.0 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
3. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 16.712 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 17.833 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 19.920 8.00 8.00
4. SHANNON, CURT HUMBOLDT 21.889 7.00 7.00
5. RESER, DALI DELIA 25.055 6.00 6.00
6. HELLER, MONTANA MERIDEN 25.753 5.00 5.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 25.890 4.00 4.00
8. HENDERSON, LILY TOPEKA 31.059 3.00 3.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 32.480 2.00 2.00
10. HENDERSON, LUCY TOPEKA 40.711 1.00 1.00
11. SHANNON, CREED HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
12. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
13. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
14. HENDERSON, AVERY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 21.243 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 29.061 9.00 9.00
3. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. POPE, JUDD GARNETT 0.0 0.00 0.00
2. DAVIS, CASH EUREKA 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 4.0 10.00 10.00
2. SHANNON, CREED HUMBOLDT 3.0 8.50 8.50
3. MCGHEE, GENTRY GARNETT 3.0 8.50 8.50
4. HENDERSON, LUCY TOPEKA 2.0 6.50 6.50
5. SCOTT, MADISON PAMONA 2.0 6.50 6.50
6. WALTERS, HAYDAN PAMONA 0.0 0.00 0.00
7. DAME, KIMBER AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
8. CALDERWOOD, TYLER 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 18.600 10.00 10.00
2. RESER, DALI DELIA 22.509 9.00 9.00
3. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 8.306 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 8.879 9.00 9.00
3. MCGHEE, GENTRY GARNETT 10.595 8.00 8.00
4. SCOTT, MADISON PAMONA 10.806 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 11.155 6.00 6.00
6. HENDERSON, LUCY TOPEKA 14.894 5.00 5.00
7. SHANNON, CREED HUMBOLDT 15.924 4.00 4.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CADEN LANE 4.874 10.00 10.00
2. DUNCAN, BRECK PAOLA 100.000 0.00 0.00
3. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
6. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
7. HENDERSON, AVERY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. MCGHEE, GENTRY GARNETT 76.0 10.00 10.00
2. DIECKMAN, COLTON COLE CAMP 71.0 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 63.0 8.00 8.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 52.0 7.00 7.00
5. WILSON, KORBAN 48.0 0.00 0.00
6. WALTERS, HAYDAN PAMONA 0.0 0.00 0.00
7. HENDERSON, LUCY TOPEKA 0.0 0.00 0.00
8. BEECHAM, CALIBER MERIDEN 0.0 0.00 0.00
9. CALDERWOOD, TYLER 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 28.378 10.00 10.00
2. DUNCAN, BRECK PAOLA 28.520 9.00 9.00
3. ZOOK, BREKYN GARNETT 33.584 8.00 8.00
4. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 33.999 7.00 7.00
5. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 34.670 6.00 6.00
6. HELLER, MONTANA MERIDEN 37.994 5.00 5.00
7. SHANNON, CURT HUMBOLDT 38.855 4.00 4.00
8. HENDERSON, LILY TOPEKA 44.186 3.00 3.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 44.922 2.00 2.00
10. HENDERSON, LUCY TOPEKA 56.458 1.00 1.00
11. WALTERS, HAYDAN PAMONA 100.000 0.00 0.00
12. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
13. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 8.747 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 12.583 9.00 9.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
4. POPE, TY GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 8.747 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 12.583 9.00 9.00
3. HOBBS, BLAZE PAOLA 100.000 0.00 0.00
4. PROUTY, KYLEE PAMONA 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOECKEL, JAKE PAOLA 5.087 10.00 10.00
2. KLAMM, DJ BONNER SPRINGS 26.369 0.00 0.00
3. DAME, DONNY AMSTERDAM 100.000 0.00 0.00
4. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SHULTZ, ETHAN TOPEKA 0.0 0.00 0.00
2. LEWIS, JUSTIN OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
3. HINES, COLBY BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
4. SHIVELY, SHELTON BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 11.572 10.00 10.00
2. BOTTARO, GRACE STILWELL 25.733 9.00 9.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 100.000 0.00 0.00
4. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOTTARO, GRACE STILWELL 22.127 10.00 10.00
2. PROUTY, KYLEE PAMONA 26.838 9.00 9.00
3. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 27.065 8.00 8.00
4. HOBBS, BLAZE PAOLA 27.612 7.00 7.00
5. JOHNSTON, NICOLE LANE 27.681 6.00 6.00
6. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 32.045 5.00 5.00
7. ADAMS, SHANIE MERIDEN 32.374 4.00 4.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 16.266 10.00 10.00
2. BOTTARO, GRACE STILWELL 16.278 9.00 9.00
3. HOBBS, BLAZE PAOLA 16.322 8.00 8.00
4. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 16.558 7.00 7.00
5. PROUTY, KYLEE PAMONA 16.906 6.00 6.00
6. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 20.679 5.00 5.00
7. HINES, CARLY BALDWIN CITY 22.256 4.00 4.00
8. JOHNSTON, NICOLE LANE 27.553 3.00 3.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 12.625 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
2. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 100.000 0.00 0.00
Team Roping Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, CODY ARCHIE 21.540 10.00 10.00
2. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
3. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
4. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 100.000 0.00 0.00
Team Roping Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 15.403 10.00 10.00
2. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 18.251 9.00 9.00
3. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
4. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
5. DUNCAN, CODY ARCHIE 100.000 0.00 0.00