Scores Listing for Lyndon #1(05/10/2014-Lyndon)

Scores Listing for Lyndon #1(Lyndon)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CAUY LANE 21.619 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 25.594 9.00 9.00
3. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 27.837 8.00 8.00
4. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 29.509 7.00 7.00
5. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 100.000 0.00 0.00
6. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
7. NEWELL, BRANDON BALDWIN 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HINEMAN, JUSTIN FREEMAN 0.0 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 10.889 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 11.579 9.00 9.00
3. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 13.958 8.00 8.00
4. ADAMS, KASSIE MERIDEN 16.653 7.00 7.00
5. DEES, SHAYLA PAOLA 16.987 6.00 6.00
6. PROUTY, KAMRYN PAMONA 18.478 5.00 5.00
7. TRAUL, JACI FORT SCOTT 28.248 4.00 4.00
8. JOHNSON, CHANCY 16.278 0.00 0.00
9. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 22.121 10.00 10.00
2. TRAUL, JACI FORT SCOTT 24.443 9.00 9.00
3. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 25.419 8.00 8.00
4. PROUTY, KAMRYN PAMONA 26.812 7.00 7.00
5. JOHNSON, CHANCY 23.373 0.00 0.00
6. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 24.582 0.00 0.00
7. SIEKER, SOPHIA 31.000 0.00 0.00
8. JUDD, LILY 46.445 0.00 0.00
9. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
10. DEES, SHAYLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
11. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 100.000 0.00 0.00
12. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. NEWELL, BRANDON BALDWIN 72.0 10.00 10.00
2. DAME, CHRIS AMSTERDAM 71.0 9.00 9.00
3. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 68.0 8.00 8.00
4. DEES, BRYLEN PAOLA 0.0 0.00 0.00
5. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
6. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 0.0 0.00 0.00
7. HINEMAN, SHELDON FREEMAN 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 16.296 10.00 10.00
2. PROUTY, KAMRYN PAMONA 16.389 9.00 9.00
3. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 17.198 8.00 8.00
4. DEES, SHAYLA PAOLA 18.305 7.00 7.00
5. TRAUL, JACI FORT SCOTT 20.739 6.00 6.00
6. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 21.072 5.00 5.00
7. ADAMS, KASSIE MERIDEN 21.607 4.00 4.00
8. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 23.307 3.00 3.00
9. JUDD, LILY 16.825 0.00 0.00
10. JOHNSON, CHANCY 16.835 0.00 0.00
11. SIEKER, SOPHIA 20.249 0.00 0.00
12. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 23.371 0.00 0.00
13. BUTELL, BROOKLYN BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, BRANDON BALDWIN 15.012 10.00 10.00
2. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 15.019 9.00 9.00
3. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 16.811 8.00 8.00
4. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. POPE, TY GARNETT 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
7. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
8. PATTERSON, WESTON 100.000 0.00 0.00
9. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 14.940 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
3. TRAUL, JACI FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
4. DEES, SHAYLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
5. JOHNSON, CHANCY 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. POPE, TY GARNETT 66.0 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
3. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 16.877 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 18.234 9.00 9.00
3. RESER, DALI DELIA 20.159 8.00 8.00
4. SOSA, EMMA DREXEL 21.691 7.00 7.00
5. SHANNON, CURT HUMBOLDT 23.653 6.00 6.00
6. SCOTT, MADISON PAMONA 25.953 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 28.353 4.00 4.00
8. ZOOK, BREKYN GARNETT 29.591 3.00 3.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 31.239 2.00 2.00
10. HENDERSON, LILY TOPEKA 32.204 1.00 1.00
11. SHANNON, CREED HUMBOLDT 38.508 0.00 0.00
12. HENDERSON, LUCY TOPEKA 42.206 0.00 0.00
13. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
14. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
15. HENDERSON, AVERY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 19.528 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 34.423 9.00 9.00
3. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. POPE, JUDD GARNETT 66.0 10.00 10.00
2. BAKER, RYAN 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 8.0 10.00 10.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 7.0 9.00 9.00
3. HENDERSON, LUCY TOPEKA 5.0 8.00 8.00
4. WALTERS, HAYDAN PAMONA 3.0 7.00 7.00
5. SHANNON, CREED HUMBOLDT 1.0 5.50 5.50
6. MCGHEE, GENTRY GARNETT 1.0 5.50 5.50
7. CALDERWOOD, TYLER 1.0 0.00 0.00
8. DAME, KIMBER AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 25.441 10.00 10.00
2. DUNCAN, BRECK PAOLA 100.000 0.00 0.00
3. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
4. SOSA, EMMA DREXEL 100.000 0.00 0.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 8.369 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 9.430 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 9.643 8.00 8.00
4. ZOOK, BREKYN GARNETT 10.875 7.00 7.00
5. MCGHEE, GENTRY GARNETT 11.101 6.00 6.00
6. SHANNON, CREED HUMBOLDT 15.798 5.00 5.00
7. HENDERSON, LUCY TOPEKA 17.204 4.00 4.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 11.667 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 15.720 9.00 9.00
3. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 21.695 8.00 8.00
4. DUNCAN, BRECK PAOLA 100.000 0.00 0.00
5. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
7. SOSA, EMMA DREXEL 100.000 0.00 0.00
8. HENDERSON, AVERY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. MCGHEE, GENTRY GARNETT 74.0 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 68.0 9.00 9.00
3. DIECKMAN, COLTON COLE CAMP 62.0 8.00 8.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 46.0 7.00 7.00
5. WALTERS, HAYDAN PAMONA 0.0 0.00 0.00
6. HENDERSON, LUCY TOPEKA 0.0 0.00 0.00
7. BEECHAM, CALIBER MERIDEN 0.0 0.00 0.00
8. CALDERWOOD, TYLER 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 24.148 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 25.280 9.00 9.00
3. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 25.388 8.00 8.00
4. SOSA, EMMA DREXEL 32.714 7.00 7.00
5. RESER, DALI DELIA 33.760 6.00 6.00
6. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 35.566 5.00 5.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 41.607 4.00 4.00
8. HENDERSON, LILY TOPEKA 45.440 3.00 3.00
9. ZOOK, BRYLEE GARNETT 46.972 2.00 2.00
10. HENDERSON, LUCY TOPEKA 60.148 1.00 1.00
11. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
12. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
13. SCOTT, MADISON PAMONA 100.000 0.00 0.00
14. ZOOK, BREKYN GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 13.137 10.00 10.00
2. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
3. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
4. POPE, TY GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 13.137 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
3. HOBBS, BLAZE PAOLA 100.000 0.00 0.00
4. PROUTY, KYLEE PAMONA 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 4.043 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 14.649 9.00 9.00
3. DAME, DONNY AMSTERDAM 25.532 8.00 8.00
4. RUDDY, DEREK OLATHE 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. LEWIS, JUSTIN OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
2. HINES, COLBY BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
3. RUDDY, DEREK OLATHE 0.0 0.00 0.00
4. CARL, CHASE OLATHE 0.0 0.00 0.00
5. SHULTZ, ETHAN TOPEKA 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 15.638 10.00 10.00
2. PROUTY, KYLEE PAMONA 100.000 0.00 0.00
3. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
4. BOTTARO, GRACE STILWELL 100.000 0.00 0.00
5. ENGLISH, OLIVIA 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 22.266 10.00 10.00
2. BOTTARO, GRACE STILWELL 22.273 9.00 9.00
3. JOHNSTON, NICOLE LANE 23.961 8.00 8.00
4. SOSA, ALYSSA DREXEL 24.020 7.00 7.00
5. HOBBS, BLAZE PAOLA 27.856 6.00 6.00
6. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 30.881 5.00 5.00
7. PROUTY, KYLEE PAMONA 33.198 4.00 4.00
8. ENGLISH, OLIVIA 21.789 0.00 0.00
9. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 16.158 10.00 10.00
2. BOTTARO, GRACE STILWELL 16.408 9.00 9.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 17.005 8.00 8.00
4. SOSA, ALYSSA DREXEL 17.757 7.00 7.00
5. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 20.610 6.00 6.00
6. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 21.511 5.00 5.00
7. HOBBS, BLAZE PAOLA 21.707 4.00 4.00
8. HINES, CARLY BALDWIN CITY 25.399 3.00 3.00
9. ENGLISH, OLIVIA 20.813 0.00 0.00
10. JOHNSTON, NICOLE LANE 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 13.660 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 6.138 10.00 10.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
Team Roping Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
2. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
3. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 100.000 0.00 0.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
Team Roping Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 13.422 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 34.712 9.00 9.00
3. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
4. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
5. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 100.000 0.00 0.00