Scores Listing for North Topeka #2(04/19/2014-Topeka)

Scores Listing for North Topeka #2(Topeka)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CAUY LANE 21.385 10.00 10.00
2. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 24.460 9.00 9.00
3. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 24.674 8.00 8.00
4. RESER, BRONC DELIA 26.610 7.00 7.00
5. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 27.961 6.00 6.00
6. NEWELL, BRANDON BALDWIN 100.000 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 13.456 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 13.730 9.00 9.00
3. PROUTY, KAMRYN PAMONA 17.920 8.00 8.00
4. DEES, SHAYLA PAOLA 22.671 7.00 7.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PROUTY, KAMRYN PAMONA 20.976 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 22.274 9.00 9.00
3. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 23.321 8.00 8.00
4. DEES, SHAYLA PAOLA 27.731 7.00 7.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 40.780 6.00 6.00
6. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 25.881 0.00 0.00
7. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 100.000 0.00 0.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. WEISHAAR, COLBY NORTONVILLE 71.0 10.00 10.00
2. DAME, CHRIS AMSTERDAM 68.0 9.00 9.00
3. BERKENMEIER, KENT MAPLE HILL 71.0 0.00 0.00
4. NEWELL, BRANDON BALDWIN 0.0 0.00 0.00
5. BURTON, MCALLISTER CLEVELAND 0.0 0.00 0.00
6. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
7. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 0.0 0.00 0.00
8. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
9. DEES, BRYLEN PAOLA 0.0 0.00 0.00
10. BERKENMEIER, LANE MAPLE HILL 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. PROUTY, KAMRYN PAMONA 18.820 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 19.784 9.00 9.00
3. DEES, SHAYLA PAOLA 20.346 8.00 8.00
4. ADAMS, KASSIE MERIDEN 24.172 7.00 7.00
5. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 26.583 6.00 6.00
6. BUTELL, BROOKLYN BALDWIN CITY 33.534 5.00 5.00
7. FILLMORE, BREAH COUNCIL GROVE 20.247 0.00 0.00
8. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CAUY LANE 100.000 0.00 0.00
2. NEWELL, BRANDON BALDWIN 100.000 0.00 0.00
3. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
4. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
5. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
6. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
7. POPE, TY GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. DEES, BRYLEN PAOLA 100.000 0.00 0.00
9. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
2. DEES, SHAYLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. POPE, TY GARNETT 70.0 10.00 10.00
2. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 68.0 9.00 9.00
3. WEISHAAR, COLBY NORTONVILLE 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. WALTERS, HAYDAN PAMONA 20.090 10.00 10.00
2. DUNCAN, BRECK PAOLA 21.014 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 23.854 8.00 8.00
4. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 24.223 7.00 7.00
5. SHANNON, CURT HUMBOLDT 24.881 6.00 6.00
6. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 27.498 5.00 5.00
7. RESER, DALI DELIA 29.640 4.00 4.00
8. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 30.257 3.00 3.00
9. ZOOK, BREKYN GARNETT 33.594 2.00 2.00
10. HENDERSON, LILY TOPEKA 36.821 1.00 1.00
11. ZOOK, BRYLEE GARNETT 36.895 0.00 0.00
12. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
13. FIGGE, DELANEY ONAGA 100.000 0.00 0.00
14. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
15. HENDERSON, LUCY TOPEKA 110.283 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CADEN LANE 28.030 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 31.370 9.00 9.00
3. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 37.697 8.00 8.00
4. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. POPE, JUDD GARNETT 0.0 0.00 0.00
2. BERKENMEIER, CODY MAPLE HILL 0.0 0.00 0.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 4.0 10.00 10.00
2. DAME, KIMBER AMSTERDAM 3.0 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 2.0 8.00 8.00
4. SHANNON, CREED HUMBOLDT 1.0 6.50 6.50
5. MCGHEE, GENTRY GARNETT 1.0 6.50 6.50
6. WALTERS, HAYDAN PAMONA 0.0 0.00 0.00
7. HENDERSON, LUCY TOPEKA 0.0 0.00 0.00
8. FIGGE, DELANEY ONAGA 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 16.231 10.00 10.00
2. DUNCAN, BRECK PAOLA 18.209 9.00 9.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. WALTERS, HAYDAN PAMONA 9.015 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 10.816 9.00 9.00
3. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 11.025 8.00 8.00
4. MCGHEE, GENTRY GARNETT 11.198 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 12.555 6.00 6.00
6. SHANNON, CREED HUMBOLDT 13.603 5.00 5.00
7. FIGGE, DELANEY ONAGA 100.000 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 4.722 10.00 10.00
2. DUNCAN, BRECK PAOLA 9.466 9.00 9.00
3. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 33.860 8.00 8.00
4. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
5. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
6. NEWELL, CADEN LANE 100.000 0.00 0.00
7. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. MCGHEE, GENTRY GARNETT 61.0 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 45.0 9.00 9.00
3. HALE, HUNTER 52.0 0.00 0.00
4. WALTERS, HAYDAN PAMONA 0.0 0.00 0.00
5. BEECHAM, CALIBER MERIDEN 0.0 0.00 0.00
6. JOHNSON, WYATT HOLTON 0.0 0.00 0.00
7. SHANNON, CREED HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
8. WADELL, KAIL 0.0 0.00 0.00
9. CORRELL, DRAKE PONCA CITY 0.0 0.00 0.00
10. DIECKMAN, COLTON COLE CAMP 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 24.874 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 24.882 9.00 9.00
3. DUNCAN, BRECK PAOLA 25.336 8.00 8.00
4. SCOTT, MADISON PAMONA 30.303 7.00 7.00
5. RESER, DALI DELIA 32.482 6.00 6.00
6. ZOOK, BRYLEE GARNETT 41.685 5.00 5.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 43.677 4.00 4.00
8. HENDERSON, LILY TOPEKA 50.266 3.00 3.00
9. HENDERSON, LUCY TOPEKA 64.650 2.00 2.00
10. HELLER, MONTANA MERIDEN 100.000 0.00 0.00
11. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
12. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 100.000 0.00 0.00
13. FIGGE, DELANEY ONAGA 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 10.759 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 28.867 9.00 9.00
3. POPE, JESSE GARNETT 35.461 8.00 8.00
4. MCGHEE, CALLIE GARNETT 100.000 0.00 0.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 10.759 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 28.867 9.00 9.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 35.461 8.00 8.00
4. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOECKEL, JAKE PAOLA 5.830 10.00 10.00
2. DAME, DONNY AMSTERDAM 10.940 9.00 9.00
3. RUDDY, DEREK OLATHE 17.897 8.00 8.00
4. KLAMM, DJ BONNER SPRINGS 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HINES, COLBY BALDWIN CITY 75.0 10.00 10.00
2. AHRING, TREY GARNETT 75.0 0.00 0.00
3. SAFFER, ETHAN OSKALOOSA 71.0 0.00 0.00
4. DREWS, JAKE PAOLA 69.0 0.00 0.00
5. SAFFER, TYLER OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
6. RUDDY, DEREK OLATHE 0.0 0.00 0.00
7. GREEN, ZANE HARVEYVILLE 0.0 0.00 0.00
8. LEWIS, JUSTIN OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
9. SHIVELY, SHELTON BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
10. SLY, TATE HARVEYVILLE 0.0 0.00 0.00
11. NELSON, JACOB OLSBURG 0.0 0.00 0.00
12. NELSON, JOHN OLSBURG 0.0 0.00 0.00
13. SUMEROUR, BILL LEONARDVILLE 0.0 0.00 0.00
14. RICKEL, TRISTEN DEARBORN 0.0 0.00 0.00
15. PALMER, JESSE CHELSEA 0.0 0.00 0.00
16. SHULTZ, ETHAN TOPEKA 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 10.433 10.00 10.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 13.550 9.00 9.00
3. BOTTARO, GRACE STILWELL 14.783 8.00 8.00
4. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 14.855 7.00 7.00
5. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 16.874 6.00 6.00
6. PROUTY, KYLEE PAMONA 26.176 5.00 5.00
7. WISNIEWSKI, JENNIFER PAOLA 10.635 0.00 0.00
8. ENGLISH, OLIVIA 17.824 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. BOTTARO, GRACE STILWELL 23.289 10.00 10.00
2. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 23.418 9.00 9.00
3. MILBURN, SAMI ARCADIA 23.473 8.00 8.00
4. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 26.358 7.00 7.00
5. MCGHEE, CALLIE GARNETT 26.977 6.00 6.00
6. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 27.702 5.00 5.00
7. HOBBS, BLAZE PAOLA 28.556 4.00 4.00
8. ADAMS, SHANIE MERIDEN 31.941 3.00 3.00
9. PROUTY, KYLEE PAMONA 32.683 2.00 2.00
10. ENGLISH, OLIVIA 21.592 0.00 0.00
11. YETTER, ABBY TOPEKA 24.135 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. FAUST, SAGE PLATT SMITH 67.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. HOBBS, BLAZE PAOLA 18.737 10.00 10.00
2. MCGHEE, CALLIE GARNETT 18.832 9.00 9.00
3. ADAMS, SHANIE MERIDEN 18.939 8.00 8.00
4. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 19.168 7.00 7.00
5. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 19.439 6.00 6.00
6. PROUTY, KYLEE PAMONA 20.415 5.00 5.00
7. MILBURN, SAMI ARCADIA 20.510 4.00 4.00
8. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 21.138 3.00 3.00
9. BOTTARO, GRACE STILWELL 21.141 2.00 2.00
10. JOHNSTON, NICOLE LANE 24.365 1.00 1.00
11. ENGLISH, OLIVIA 18.878 0.00 0.00
12. YETTER, ABBY TOPEKA 19.707 0.00 0.00
13. HINES, CARLY BALDWIN CITY 27.377 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 22.523 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
3. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 3.768 10.00 10.00
2. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 3.851 9.00 9.00
3. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
4. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
5. WISNIEWSKI, JENNIFER PAOLA 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DAVIE, LUKE PLATT SMITH 0.0 0.00 0.00
Team Roping Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 29.928 10.00 10.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
3. FORD, HUNTER MCLOUTH 100.000 0.00 0.00
4. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 100.000 0.00 0.00
5. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Team Roping Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. STARCHER, PATTERSON TONGANOXIE 8.667 10.00 10.00
2. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 9.230 9.00 9.00
3. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
4. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 100.000 0.00 0.00
5. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
6. WISNIEWSKI, JENNIFER PAOLA 100.000 0.00 0.00