Scores Listing for North Topeka #1(04/18/2014-Topeka)

Scores Listing for North Topeka #1(Topeka)
JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 16.572 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 19.080 9.00 9.00
3. NEWELL, BRANDON BALDWIN 21.330 8.00 8.00
4. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 26.420 7.00 7.00
5. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
6. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. HINEMAN, JUSTIN FREEMAN 0.0 0.00 0.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 12.284 10.00 10.00
2. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 14.120 9.00 9.00
3. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 14.471 8.00 8.00
4. PROUTY, KAMRYN PAMONA 16.334 7.00 7.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
6. DEES, SHAYLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 23.112 10.00 10.00
2. DEES, SHAYLA PAOLA 23.778 9.00 9.00
3. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 24.968 8.00 8.00
4. PROUTY, KAMRYN PAMONA 26.236 7.00 7.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 30.785 6.00 6.00
6. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 30.815 5.00 5.00
7. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 31.145 4.00 4.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DEES, BRYLEN PAOLA 74.0 10.00 10.00
2. NEWELL, BRANDON BALDWIN 0.0 0.00 0.00
3. WEISHAAR, COLBY NORTONVILLE 0.0 0.00 0.00
4. BURTON, MCALLISTER CLEVELAND 0.0 0.00 0.00
5. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
6. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 0.0 0.00 0.00
7. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
8. DAME, CHRIS AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
9. HINEMAN, SHELDON FREEMAN 0.0 0.00 0.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 18.732 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 18.803 9.00 9.00
3. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 19.095 8.00 8.00
4. DEES, SHAYLA PAOLA 20.954 7.00 7.00
5. PROUTY, KAMRYN PAMONA 24.645 6.00 6.00
6. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 25.722 5.00 5.00
7. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 100.000 0.00 0.00
8. BUTELL, BROOKLYN BALDWIN CITY 100.000 0.00 0.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. POPE, TY GARNETT 5.480 10.00 10.00
2. NEWELL, CAUY LANE 9.697 9.00 9.00
3. NEWELL, BRANDON BALDWIN 100.000 0.00 0.00
4. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
5. DEES, BRYLEN PAOLA 100.000 0.00 0.00
6. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
7. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 100.000 0.00 0.00
8. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
2. DEES, SHAYLA PAOLA 100.000 0.00 0.00
3. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 100.000 0.00 0.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. POPE, TY GARNETT 68.0 10.00 10.00
2. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 63.0 9.00 9.00
3. WEISHAAR, COLBY NORTONVILLE 0.0 0.00 0.00
PW Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. WALTERS, HAYDAN PAMONA 23.496 10.00 10.00
2. SCOTT, MADISON PAMONA 24.752 9.00 9.00
3. DUNCAN, BRECK PAOLA 25.521 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 27.355 7.00 7.00
5. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 28.008 6.00 6.00
6. SHANNON, CURT HUMBOLDT 29.127 5.00 5.00
7. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 29.832 4.00 4.00
8. HELLER, MONTANA MERIDEN 30.755 3.00 3.00
9. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 31.708 2.00 2.00
10. HENDERSON, LILY TOPEKA 38.578 1.00 1.00
11. FIGGE, DELANEY ONAGA 34.563 0.00 0.00
12. PORTER, KARLEE NORTONVILLE 36.922 0.00 0.00
13. ZOOK, BREKYN GARNETT 38.697 0.00 0.00
14. ZOOK, BRYLEE GARNETT 40.765 0.00 0.00
15. HENDERSON, LUCY TOPEKA 48.891 0.00 0.00
16. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 100.000 0.00 0.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 21.640 10.00 10.00
2. NEWELL, CADEN LANE 30.706 9.00 9.00
3. SHANNON, CURT HUMBOLDT 100.000 0.00 0.00
4. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. POPE, JUDD GARNETT 72.0 10.00 10.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Score Points AA Points
1. SCOTT, MADISON PAMONA 6.0 10.00 10.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 5.0 9.00 9.00
3. WALTERS, HAYDAN PAMONA 3.0 8.00 8.00
4. HENDERSON, LUCY TOPEKA 2.0 7.00 7.00
5. SHANNON, CREED HUMBOLDT 1.0 5.50 5.50
6. MCGHEE, GENTRY GARNETT 1.0 5.50 5.50
7. DAME, KIMBER AMSTERDAM 0.0 0.00 0.00
8. FIGGE, DELANEY ONAGA 0.0 0.00 0.00
9. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
10. KAPELLE, TRISTEN BALDWIN 0.0 0.00 0.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. RESER, DALI DELIA 23.784 10.00 10.00
2. DUNCAN, BRECK PAOLA 38.756 9.00 9.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. WALTERS, HAYDAN PAMONA 8.410 10.00 10.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 10.629 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 11.191 8.00 8.00
4. MCGHEE, GENTRY GARNETT 11.370 7.00 7.00
5. ZOOK, BREKYN GARNETT 23.490 6.00 6.00
6. SHANNON, CREED HUMBOLDT 25.415 5.00 5.00
7. FIGGE, DELANEY ONAGA 16.613 0.00 0.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Time Points AA Points
1. NEWELL, CADEN LANE 5.490 10.00 10.00
2. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 13.560 9.00 9.00
3. DUNCAN, BRECK PAOLA 14.400 8.00 8.00
4. SHANNON, CURT HUMBOLDT 36.360 7.00 7.00
5. HENDERSON, LILY TOPEKA 100.000 0.00 0.00
6. RESER, DALI DELIA 100.000 0.00 0.00
7. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DIECKMAN, COLTON COLE CAMP 63.0 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 52.0 9.00 9.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 50.0 8.00 8.00
4. BEECHAM, CALIBER MERIDEN 0.0 0.00 0.00
5. JOHNSON, WYATT HOLTON 0.0 0.00 0.00
6. SHANNON, CREED HUMBOLDT 0.0 0.00 0.00
7. MCGHEE, GENTRY GARNETT 0.0 0.00 0.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 26.879 10.00 10.00
2. WALTERS, HAYDAN PAMONA 27.272 9.00 9.00
3. DUNCAN, BRECK PAOLA 28.184 8.00 8.00
4. RESER, DALI DELIA 31.748 7.00 7.00
5. SCOTT, MADISON PAMONA 35.731 6.00 6.00
6. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 37.159 5.00 5.00
7. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 38.718 4.00 4.00
8. HELLER, MONTANA MERIDEN 42.774 3.00 3.00
9. ZOOK, BREKYN GARNETT 46.213 2.00 2.00
10. HENDERSON, LILY TOPEKA 48.549 1.00 1.00
11. FIGGE, DELANEY ONAGA 42.339 0.00 0.00
12. ZOOK, BRYLEE GARNETT 48.975 0.00 0.00
13. PORTER, KARLEE NORTONVILLE 51.207 0.00 0.00
14. HENDERSON, LUCY TOPEKA 60.621 0.00 0.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Time Points AA Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 10.874 10.00 10.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 13.604 9.00 9.00
3. MCGHEE, CALLIE GARNETT 14.230 8.00 8.00
4. POPE, JESSE GARNETT 23.180 7.00 7.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 10.874 10.00 10.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 13.604 9.00 9.00
3. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 14.230 8.00 8.00
4. PROUTY, KYLEE PAMONA 23.180 7.00 7.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOECKEL, JAKE PAOLA 8.303 10.00 10.00
2. DAME, DONNY AMSTERDAM 30.641 9.00 9.00
3. RUDDY, DEREK OLATHE 100.000 0.00 0.00
4. KLAMM, DJ BONNER SPRINGS 100.000 0.00 0.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. PALMER, JESSE CHELSEA 79.0 10.00 10.00
2. SAFFER, ETHAN OSKALOOSA 82.0 0.00 0.00
3. DREWS, JAKE PAOLA 69.0 0.00 0.00
4. AHRING, TREY GARNETT 57.0 0.00 0.00
5. HINES, COLBY BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
6. UHLER, JUSTIN FORT SCOTT 0.0 0.00 0.00
7. THORPE, JASON FORT SCOTT 0.0 0.00 0.00
8. SAFFER, TYLER OSKALOOSA 0.0 0.00 0.00
9. WALKER, ZACH MCLOUTH 0.0 0.00 0.00
10. SHULTZ, ETHAN TOPEKA 0.0 0.00 0.00
11. RUDDY, DEREK OLATHE 0.0 0.00 0.00
12. GREEN, ZANE HARVEYVILLE 0.0 0.00 0.00
13. LEWIS, JUSTIN OSAWATOMIE 0.0 0.00 0.00
14. WHITTEN, TOMMY HUME 0.0 0.00 0.00
15. SHIVELY, SHELTON BALDWIN CITY 0.0 0.00 0.00
16. SLY, TATE HARVEYVILLE 0.0 0.00 0.00
17. NELSON, JACOB OLSBURG 0.0 0.00 0.00
18. NELSON, JOHN OLSBURG 0.0 0.00 0.00
19. SUMEROUR, BILL LEONARDVILLE 0.0 0.00 0.00
20. RICKEL, TRISTEN DEARBORN 0.0 0.00 0.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Time Points AA Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 10.742 10.00 10.00
2. MCGHEE, CALLIE GARNETT 11.486 9.00 9.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 20.137 8.00 8.00
4. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 21.979 7.00 7.00
5. BOTTARO, GRACE STILWELL 28.945 6.00 6.00
6. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 100.000 0.00 0.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 21.911 10.00 10.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 22.733 9.00 9.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 22.754 8.00 8.00
4. BOTTARO, GRACE STILWELL 23.941 7.00 7.00
5. HOBBS, BLAZE PAOLA 24.148 6.00 6.00
6. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 24.461 5.00 5.00
7. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 24.622 4.00 4.00
8. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 25.833 3.00 3.00
9. MILBURN, SAMI ARCADIA 26.275 2.00 2.00
10. ENGLISH, OLIVIA 22.395 0.00 0.00
11. YETTER, ABBY TOPEKA 26.397 0.00 0.00
12. YEATER, JESSICA PAOLA 37.740 0.00 0.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Score Points AA Points
1. FAUST, SAGE PLATT SMITH 0.0 0.00 0.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOHNSTON, NICOLE LANE 18.765 10.00 10.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 19.047 9.00 9.00
3. HOBBS, BLAZE PAOLA 19.165 8.00 8.00
4. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 19.467 7.00 7.00
5. PROUTY, KYLEE PAMONA 19.584 6.00 6.00
6. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 19.814 5.00 5.00
7. BOTTARO, GRACE STILWELL 20.742 4.00 4.00
8. MILBURN, SAMI ARCADIA 21.559 3.00 3.00
9. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 23.121 2.00 2.00
10. HINES, CARLY BALDWIN CITY 26.330 1.00 1.00
11. YEATER, JESSICA PAOLA 18.659 0.00 0.00
12. YETTER, ABBY TOPEKA 18.862 0.00 0.00
13. ENGLISH, OLIVIA 28.718 0.00 0.00
14. MCGHEE, CALLIE GARNETT 100.000 0.00 0.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Time Points AA Points
1. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00
2. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 100.000 0.00 0.00
3. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 100.000 0.00 0.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 3.843 10.00 10.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 100.000 0.00 0.00
3. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 100.000 0.00 0.00
4. YEATER, JESSICA PAOLA 100.000 0.00 0.00
5. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 100.000 0.00 0.00
Sr. Bareback Riding
Place Member Name City Score Points AA Points
1. DAVIE, LUKE PLATT SMITH 0.0 0.00 0.00
Team Roping Header
Place Member Name City Time Points AA Points
1. MCGHEE, CALLIE GARNETT 100.000 0.00 0.00
2. FORD, HUNTER MCLOUTH 100.000 0.00 0.00
3. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 100.000 0.00 0.00
4. FLORY, CALEB BALDWIN 100.000 0.00 0.00
5. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 100.000 0.00 0.00
Team Roping Heeler
Place Member Name City Time Points AA Points
1. STARCHER, PATTERSON TONGANOXIE 13.184 10.00 10.00
2. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 35.878 9.00 9.00
3. KAPELLE, TYLER BALDWIN 32.380 0.00 0.00
4. RESER, BRONC DELIA 100.000 0.00 0.00
5. JOECKEL, JAKE PAOLA 100.000 0.00 0.00