Event Leaders Listing


JR Boys Goat Tying
Place Member Name City Points
1. NEWELL, BRANDON BALDWIN 165.00
2. NEWELL, CAUY LANE 153.00
3. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 149.00
4. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 143.00
5. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 129.00
6. RESER, BRONC DELIA 127.00
7. DAME, CHRIS AMSTERDAM 43.00
8. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 15.00
9. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 13.00
10. POPE, TY GARNETT 10.00
JR Bull Riding
Place Member Name City Points
1. POPE, TY GARNETT 20.00
JR Girl Goat Tying
Place Member Name City Points
1. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 175.00
2. ADAMS, KASSIE MERIDEN 150.00
3. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 143.00
4. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 135.00
5. PROUTY, KAMRYN PAMONA 127.00
6. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 112.00
7. DEES, SHAYLA PAOLA 68.00
8. TRAUL, JACI FORT SCOTT 51.00
JR Pole Bending
Place Member Name City Points
1. ADAMS, KASSIE MERIDEN 174.00
2. DEES, SHAYLA PAOLA 165.00
3. PROUTY, KAMRYN PAMONA 160.00
4. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 157.00
5. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 100.00
6. TRAUL, JACI FORT SCOTT 61.00
7. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 60.00
8. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 26.00
9. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 8.00
10. FROST, MACEY BALDWIN CITY 5.00
JR Saddle Bronc
Place Member Name City Points
1. POPE, TY GARNETT 10.00
JR Steer Riding
Place Member Name City Points
1. DAME, CHRIS AMSTERDAM 130.00
2. DEES, BRYLEN PAOLA 126.00
3. NEWELL, BRANDON BALDWIN 102.50
4. WEISHAAR, COLBY NORTONVILLE 56.50
5. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 43.00
6. LEWIS, CHASE OSAWATOMIE 10.00
7. DAME, BRAYDEN AMSTERDAM 8.00
Jr Barrel Racing
Place Member Name City Points
1. CUNNINGHAM, LAKIN LOUISBURG 174.00
2. PROUTY, KAMRYN PAMONA 164.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 148.00
4. DEES, SHAYLA PAOLA 132.00
5. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 129.00
6. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 99.00
7. TRAUL, JACI FORT SCOTT 90.00
8. FUHRMAN, CASSIDY BRONSON 83.00
9. BUTELL, BROOKLYN BALDWIN CITY 35.00
10. BROWN, FAITH LAWRENCE 17.00
11. FOOSE, ALEXIS INDEPENDENCE 14.00
12. FROST, MACEY BALDWIN CITY 8.00
Jr Boys Breakaway
Place Member Name City Points
1. NEWELL, BRANDON BALDWIN 85.00
2. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 76.00
3. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 62.00
4. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 38.00
5. NEWELL, CAUY LANE 31.00
6. RESER, BRONC DELIA 30.00
7. POPE, TY GARNETT 28.00
8. DUNCAN, CODY ARCHIE 10.00
9. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 10.00
Jr Girls Breakaway
Place Member Name City Points
1. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 97.00
2. DEES, SHAYLA PAOLA 62.00
3. PROUTY, KAMRYN PAMONA 57.00
4. TRAUL, JACI FORT SCOTT 46.00
5. ADAMS, KASSIE MERIDEN 19.00
Jr. Bareback Riding
Place Member Name City Points
1. DAME, CHRIS AMSTERDAM 97.00
2. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 85.00
3. POPE, TY GARNETT 77.00
4. ECK, COLT REDFIELD 20.00
5. SHANNON, CLAY HUMBOLDT 18.50
6. WEISHAAR, COLBY NORTONVILLE 9.50
PW Barrel Racing
Place Member Name City Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 174.00
2. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 162.00
3. WALTERS, HAYDAN PAMONA 160.00
4. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 134.00
5. RESER, DALI DELIA 94.00
6. SCOTT, MADISON PAMONA 94.00
7. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 78.00
8. HENDERSON, LILY TOPEKA 69.00
9. SOSA, EMMA DREXEL 42.00
10. SHANNON, CURT HUMBOLDT 37.00
11. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 31.00
12. HELLER, MONTANA MERIDEN 29.00
13. HENDERSON, AVERY TOPEKA 24.00
14. HOLMES, JAKE MULBERRY 14.00
15. HENDERSON, LUCY TOPEKA 14.00
16. ZOOK, BREKYN GARNETT 14.00
17. BOOTS, KARLEE WELDA 13.00
18. FROST, MERRIN BALDWIN CITY 10.00
19. ZOOK, BRYLEE GARNETT 9.00
20. HOLMES, BAILEY MULBERRY 8.00
21. FROST, KYAN BALDWIN CITY 4.00
PW Boys Goat Tying
Place Member Name City Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 186.00
2. NEWELL, CADEN LANE 166.00
3. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 144.00
4. SHANNON, CURT HUMBOLDT 52.00
5. HOLMES, JAKE MULBERRY 15.00
PW Calf Riding
Place Member Name City Points
1. POPE, JUDD GARNETT 50.00
PW Dummy Roping
Place Member Name City Points
1. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 160.50
2. SCOTT, MADISON PAMONA 147.25
3. MCGHEE, GENTRY GARNETT 126.25
4. HENDERSON, LUCY TOPEKA 115.00
5. WALTERS, HAYDAN PAMONA 105.25
6. KATZER, HOLT OSAWATOMIE 81.00
7. DAME, KIMBER AMSTERDAM 73.25
8. SHANNON, CREED HUMBOLDT 65.50
9. GAEDTKE, TY OSAWATOMIE 54.50
10. ECK, TRENT REDFIELD 8.50
11. BOOTS, KARLEE WELDA 7.00
PW Girl Goat Tying
Place Member Name City Points
1. DUNCAN, BRECK PAOLA 187.00
2. RESER, DALI DELIA 164.00
3. HENDERSON, LILY TOPEKA 106.00
4. HENDERSON, AVERY TOPEKA 76.00
5. SOSA, EMMA DREXEL 62.00
PW Goat Tail Untying
Place Member Name City Points
1. WALTERS, HAYDAN PAMONA 174.00
2. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 154.00
3. SCOTT, MADISON PAMONA 149.00
4. MCGHEE, GENTRY GARNETT 146.00
5. HENDERSON, LUCY TOPEKA 125.00
6. SHANNON, CREED HUMBOLDT 90.00
7. ZOOK, BREKYN GARNETT 75.00
8. DAME, KIMBER AMSTERDAM 43.00
9. BOOTS, KARLEE WELDA 18.00
10. GAEDTKE, TY OSAWATOMIE 10.00
11. HOLMES, BAILEY MULBERRY 7.00
PW Mounted Dummy Rop
Place Member Name City Points
1. NEWELL, CADEN LANE 184.00
2. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 134.00
3. DUNCAN, BRECK PAOLA 108.00
4. HENDERSON, LILY TOPEKA 89.00
5. RESER, DALI DELIA 81.00
6. CHAMBERS, JADE CENTERVILLE 76.00
7. HELLER, MONTANA MERIDEN 67.00
8. SOSA, EMMA DREXEL 57.00
9. HENDERSON, AVERY TOPEKA 57.00
10. HOLMES, JAKE MULBERRY 9.00
11. SHANNON, CURT HUMBOLDT 7.00
PW Mutton Busting
Place Member Name City Points
1. MCGHEE, GENTRY GARNETT 186.50
2. DIECKMAN, COLTON COLE CAMP 141.00
3. WALTERS, HAYDAN PAMONA 123.00
4. SCOTT, MADISON PAMONA 99.50
5. SEASTROM, WYATT HARVEYVILLE 64.00
6. SHANNON, CREED HUMBOLDT 56.00
PW Pole Bending
Place Member Name City Points
1. CUNNINGHAM, LANE LOUISBURG 174.00
2. MCGHEE, BRINLEY GARNETT 171.00
3. WALTERS, HAYDAN PAMONA 153.00
4. DUNCAN, BRECK PAOLA 145.00
5. RESER, DALI DELIA 99.00
6. SCOTT, MADISON PAMONA 83.00
7. CHAMBERS, ZOE BALDWIN CITY 61.00
8. HENDERSON, LILY TOPEKA 53.00
9. SOSA, EMMA DREXEL 45.00
10. SHANNON, CURT HUMBOLDT 39.00
11. HELLER, MONTANA MERIDEN 39.00
12. HENDERSON, LUCY TOPEKA 35.00
13. ZOOK, BRYLEE GARNETT 31.00
14. ZOOK, BREKYN GARNETT 25.00
15. BOOTS, KARLEE WELDA 14.00
16. FROST, MERRIN BALDWIN CITY 9.00
17. HOLMES, JAKE MULBERRY 7.00
18. FROST, KYAN BALDWIN CITY 6.00
19. HENDERSON, AVERY TOPEKA 6.00
Ribbon Roping-Roper
Place Member Name City Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 151.00
2. JOECKEL, JAKE PAOLA 109.00
3. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 104.00
4. MCGHEE, CALLIE GARNETT 59.00
5. POPE, JESSE GARNETT 25.00
6. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 25.00
7. HUGHES, HANNAH FORT SCOTT 22.00
8. STARCHER, PATTERSON TONGANOXIE 5.00
Ribbon Roping-Runner
Place Member Name City Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 161.00
2. PROUTY, KYLEE PAMONA 118.00
3. ADAMS, KASSIE MERIDEN 109.00
4. MCGHEE, STRATT0N GARNETT 59.00
5. NEWELL, ASHLEY BALDWIN 25.00
6. NEWELL, BRANDON BALDWIN 22.00
7. PROUTY, KAMRYN PAMONA 10.00
8. DEES, SHAYLA PAOLA 5.00
SR Boy Chute Dogging
Place Member Name City Points
1. JOECKEL, JAKE PAOLA 181.00
2. DAME, DONNY AMSTERDAM 128.00
3. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 112.00
4. RUDDY, DEREK OLATHE 101.00
5. WEISHAAR, TYLER NORTONVILLE 101.00
6. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 77.00
7. BUSH, MCKAHAN CLEVELAND 70.00
SR Bull Riding
Place Member Name City Points
1. PALMER, JESSE CHELSEA 79.00
2. SLY, TATE HARVEYVILLE 77.00
3. HINES, COLBY BALDWIN CITY 30.00
4. RUDDY, DEREK OLATHE 17.00
5. SHIVELY, SHELTON BALDWIN CITY 17.00
6. SHULTZ, ETHAN TOPEKA 10.00
7. LEWIS, JUSTIN OSAWATOMIE 9.00
8. STARCHER, PATTERSON TONGANOXIE 8.00
SR Girl Goat Tying
Place Member Name City Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 178.00
2. MCGHEE, CALLIE GARNETT 144.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 142.00
4. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 132.00
5. ADAMS, TAYLOR LOUISBURG 105.00
6. DEES, MARCELLA PAOLA 60.00
7. BOTTARO, GRACE STILWELL 48.00
8. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 13.00
SR Pole Bending
Place Member Name City Points
1. PROUTY, KYLEE PAMONA 125.00
2. JOHNSTON, NICOLE LANE 119.00
3. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 117.00
4. MCGHEE, CALLIE GARNETT 117.00
5. DEES, MARCELLA PAOLA 112.00
6. ADAMS, SHANIE MERIDEN 109.00
7. BOTTARO, GRACE STILWELL 109.00
8. HOBBS, BLAZE PAOLA 101.00
9. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 95.00
10. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 94.00
11. SOSA, ALYSSA DREXEL 68.00
12. MILBURN, SAMI ARCADIA 29.00
13. ADAMS, TAYLOR LOUISBURG 12.00
SR Saddle Bronc
Place Member Name City Points
1. JOECKEL, JAKE PAOLA 30.00
Sr Barrel Racing
Place Member Name City Points
1. HOBBS, BLAZE PAOLA 158.00
2. ADAMS, SHANIE MERIDEN 145.00
3. PROUTY, KYLEE PAMONA 134.00
4. MCGHEE, CALLIE GARNETT 106.00
5. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 101.00
6. DEES, MARCELLA PAOLA 99.50
7. BOTTARO, GRACE STILWELL 98.00
8. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 92.00
9. JOHNSTON, NICOLE LANE 84.00
10. SOSA, ALYSSA DREXEL 72.00
11. ADAMS, TAYLOR LOUISBURG 41.00
12. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 40.50
13. MILBURN, SAMI ARCADIA 27.00
14. HINES, CARLY BALDWIN CITY 17.00
Sr Boys Tie Down
Place Member Name City Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 141.00
2. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 98.00
3. JOECKEL, JAKE PAOLA 91.00
Sr Girl Chute Doggin
Place Member Name City Points
1. ADAMS, SHANIE MERIDEN 140.00
Sr Girls Breakaway
Place Member Name City Points
1. SCOTT, STEPHANIE CLEVELAND 119.00
2. MCGHEE, CALLIE GARNETT 98.00
3. ADAMS, SHANIE MERIDEN 79.00
4. HOBBS, BLAZE PAOLA 28.00
5. TAYLOR, BLAZE TONGANOXIE 28.00
6. BOTTARO, GRACE STILWELL 17.00
7. EDINGTON, JORDYN BERRYTON 8.00
Team Roping Header
Place Member Name City Points
1. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 118.00
2. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 46.00
3. MCGHEE, CALLIE GARNETT 37.00
4. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 28.00
5. YOUNKIN, COOPER LAWRENCE 28.00
6. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 18.00
7. DUNCAN, CODY ARCHIE 10.00
Team Roping Heeler
Place Member Name City Points
1. IMTHURN, COOPER MAPLE HILL 96.00
2. MILLER, LOGAN CENTERVILLE 88.00
3. STARCHER, PATTERSON TONGANOXIE 80.00
4. JOECKEL, JAKE PAOLA 64.00
5. TOLIVER, BLAKE EDGERTON 55.00
6. FILLMORE, BLANE COUNCIL GROVE 55.00
7. RESER, BRONC DELIA 10.00
8. DUNCAN, CODY ARCHIE 9.00